KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12408243
*
nr 1240 8243
Heinz Decker
(1919-2017), Sverige
Akvarell, Landskap. Signerad, daterad -86, bladets mått: 29x40 cm
Heinz Decker, svensk silversmed, formgivare och bildkonstnär född 1919, död 2017.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 mars 2019
kl 20:04:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/3 19:47:04
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Heinz Decker
Heinz Decker, svensk silversmed, formgivare och bildkonstnär född 1919, död 2017.
Läs mer om Heinz Decker
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller heinz decker landskap landskapsmotiv landskapsmåleri svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
4237 Akvarell
Angela Utbult. Signerad, daterad 1965, "Torg i Kra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:17
-
5050 Akvarell
Carin Adler (f. 1929), Sverige. Skärgård. Signerad..//
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:26
-
5280 Akvarell
Carl Berndtsson (1902-1983), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:17
-
5277 Akvarell
Eric Nordlöw (1908-1983), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:49
-
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:06
-
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:49
*
Heinz Decker
Heinz Decker, svensk silversmed, formgivare och bildkonstnär född 1919, död 2017.
Läs mer om Heinz Decker
nr 1240 8243
Heinz Decker
(1919-2017), Sverige
Akvarell, Landskap. Signerad, daterad -86, bladets mått: 29x40 cm
Heinz Decker, svensk silversmed, formgivare och bildkonstnär född 1919, död 2017.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 mars 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/3 19:47:04 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Heinz Decker
Heinz Decker, svensk silversmed, formgivare och bildkonstnär född 1919, död 2017.Läs mer om Heinz Decker
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller heinz decker landskap landskapsmotiv landskapsmåleri svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
4237 Akvarell
Angela Utbult. Signerad, daterad 1965, "Torg i Kra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:17 -
5050 Akvarell
Carin Adler (f. 1929), Sverige. Skärgård. Signerad..//
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:26 -
5280 Akvarell
Carl Berndtsson (1902-1983), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:17
-
5277 Akvarell
Eric Nordlöw (1908-1983), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:49 -
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:06 -
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:49